Skip to content →

Ion Bogdan Stefanescu Posts

Sonoro Conac 2020

11/12 July, 7.00 p.m. – Vlahuță Museum, Focșani & Sadoveanu Museum, Iași Ion Bogdan Ștefănescu – flute Răzvan popovici – viola Maria Bîldea – harp Works by Marais, Vivaldi, Haydn, Schumann, Dvorak, Massenet, Faure, Elgar, Kreisler, Bax and Debussy

Leave a Comment

The World of Sounds Immediately After

The World of Sounds Immediately After – Uniunea Compozitorilor, 7 iulie, ora 19.00 Ion Bogdan Ștefănescu – flaute, sona,& bandă Cu participarea extraordinară a Mihaelei Vosganian Dinu Gezzo – In Search of Euridice Thorsteinn Hauksson – Cho Irinel Angel / Ion Bogdan Ștefănescu – Empatie p.a.a. Mihaela Vosganian – MetaMorph(o)Eu)s/is) p.a.a. Violeta Dinescu – Șarpelecupene pentru sona & 24 flaute p.a. Aurel Stroe – Aleph Adrian Enescu – Ireversibil

Leave a Comment

Vreme trece, vreme vine – ICR București

1 iulie, ora 19.00, Grădina Institutului Cultural Român – ”Vreme trece, vreme vine”, spectacol de muzică și poezie. Protagoniști: Alexandru Repan, Șerban Gomoi, Irina Ungureanu, Ionuț Kivu, Liana Ionașcu, Alexandru Ionescu, Ion Bogdan Ștefănescu & Flaut Power (Carla Stoleru, Georgiana Mihăilă, Mihai Vaida). În program lucrări de Ion Căianu, Ciprian Porumbescu (ar. Ioan Dobrinescu), Muzică sefardă (ar. Sandra Howard) și muzică originală de Ion Bogdan Ștefănescu (Canon frânt, La margine de vânt și On the way back to Itaca)

Leave a Comment

Recital de bisuri

Online, Joi, 14 mai, ora 19.00 – Charity Recital Ion Bogdan Ștefănescu – flute Mădălin Voicu Jr. – piano În program lucrări de: Marin Marais, Antonio Vivaldi, Joseph Hatdn, Francois-Josepf Gossec, Robert Schumann, Frederic Chopin, Johannes Donjon, Piotr Ilich Ceaikovski, Sergei Rachmaninov, Astor Piazzola, Antonin Dvorak, Fritz Kreisler, John Denver, Traditional Irish Music

Leave a Comment

Palatul Suțu – Una grande bellezza

Miercuri, 4 februarie, ora 19.00 Una grande bellezza Ion Bogdan Ștefănescu & Flaut Power Ana Antonescu, Daria Tofănescu, Salomeea Lois Bodea, Carina Geanina Boanță, Iulia Lupaș, Dávid Borzási. ElenaGreciuc, Georgiana Mihăilă, Irina Maria Naneș, Mihai Vaida, Lorena Palade, Carla Stoleru, Vincențiu Mantu Program: Doina Rotaru – Il pianto del Giaccino Wolfgang Amadeus Mozart – Flautul fermecat Gioachino Rossini – Bărbierul din Sevilla Wolfgang Amadeus Mozart – Don Giovanni Gabriel Mălăncioiu – Flautor Ion Bogdan Ștefănescu – On the way back to Itaca Wil Offermans – Bamburia

Leave a Comment